Wiedza o społeczeństwie to jeden z popularniejszych przedmiotów do zdawania na maturze – zwłaszcza w liceach ogólnokształcących w klasach humanistycznych. Jednocześnie wysoki wynik z tego egzaminu może być skuteczną przepustką do wymarzonego kierunku studiów na dobrej uczelni, ponieważ przy wielu rekrutacjach jest on brany pod uwagę. „Repetytorium maturalne WOS” to pozycja książkowa dla wszystkich, którzy chcą zdecydować się podejście do matury z tego przedmiotu.

WOS – czy naprawdę potrzebne jest Ci repetytorium?

Wielu uczniów może lekceważąco pochodzić do matury z wiedzy o społeczeństwie i traktować ten przedmiot dość pobłażliwie. Czy nie wystarczy orientować się mniej więcej w tym, co się dzieje na około, znać nazwiska najważniejszych polityków i wiedzieć ilu posłów ma Sejm, aby zdać pozytywnie maturę z WOS-u? Może okazać się, że niekoniecznie. Praktyka pokazuje, że wyniki maturalne z tego przedmiotu zazwyczaj nie należą do najwyższych, ale odpowiednie przygotowanie może to skutecznie zmienić. „Repetytorium maturalne WOS” porządkuje wiedzę zdobywaną w czasie szkoły średniej i pozwala zaznajomić się z typami zadań, które będą na maturze. Uczniowie w książce znajdą aż 34 najważniejsze tematy, które mogą pojawić się w czasie egzaminu i są zgodne z nową podstawą programową, jaka wchodzi w życie w roku szkolnym 2012/2013. Zespół redakcyjny w postaci dr Łukasza Zamęckiego, prof. Konstantego A. Wojtaszczyka oraz prof. Wojciecha Jakubowskiego klarownie i jasno przedstawił zagadnienia. Liczne zadania powtórzeniowe pozwalają zweryfikować posiadaną wiedzę.

Matura z WOS’u – jak zdać i cieszyć się wysokim wynikiem?

Ciekawa jest geneza pozycji „Repetytorium maturalne WOS”. Książka ta postała jako odpowiedź na niskie wyniki uczniów z egzaminów maturalnych z wiedzy o społeczeństwie oraz jako podsumowanie 36 bezpłatnych wykładów przeprowadzonych w roku szkolnym 2010/2011 przez Katedrę Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego dla maturzystów. Aby zdać dobrze maturę z WOS-u należy dobrze się do niej przygotować, a więc przede wszystkim usystematyzować posiadaną już wiedzę i weryfikować ją przez wypełnianie testów próbnych. „Repetytorium maturalne WOS” z zadaniami powtórzeniowymi może być w tych celach bardzo przydatne.